Bez naděje

10.08.2018 - red
počet přečtení: 126
vytvořeno 10.08.2018, upraveno 10.08.2018

Zápas, na který musí okamžitě zapomenout, mají za sebou lví kadeti na B-divizním ME. S domácí Bosnou padli jednoznačně 69-86, když 9 minut do konce ztráceli propastných 36 bodů. V utkání byli jen do stavu 14-14, pak se jejich obrana i útok rozpadly a domácí šňůrou 14-0 rozhodli. Mladí Češi si do konce první půle už jen zřídkakdy vytvořili dobrý střelecký pokus, páchali triviální ztráty, chybovali při zakončeních zpod koše stejně jako na obranném doskoku, a když arbitři týmu pískali leckdy i sporné fauly, Bosňané měli také spoustu příležitostí k trestné palbě. Po druhé čtvrtině ztracené z českého pohledu 10-30 a poločasovém skore 24-49 bylo o osudu zápasu dávno rozhodnuto. Poměr útočných doskoků byl v tu dobu 14-5 pro domácí (na konci 22-10), poměr ztrát 2-13 (na konci 7-24), poměr bodů z druhých šancí 13-1 (na konci 19-4) a z brejků rovněž 13-1 (na konci 26-11). Domácí byli lepší i z trojek (5-2), měli o 27 ran z pole víc a lvi se jim identicky vyrovnali jen v trestné bilanci (36/21). Jejich nej střelci byli Kalný (12+13 doskoků), Hanzlík (11+12 doskoků), Hřebík (11) a Jansa (10).