Baráž hostí GBA!

29.04.2019 - red
počet přečtení: 445
vytvořeno 29.04.2019, upraveno 29.04.2019

Vítězi první ligy mužů se po předchozím průběhu sezony poměrně překvapivě stali hráči GBA Europe, kteří ve finále hraném systémem doma – venku po domácí výhře 86-79 prohráli v Jindřichově Hradci jen 80-76, což jim stačilo k hájení kladného rozdílu ve skore. GBA jako vítěz soutěže bude ve své hale v pražských Stodůlkách hostit i barážový turnaj o NBL, který se odehraje o víkendu 10.-12. května systémem každý s každým. Účastníky baráže o jediné místo v příští sezoně Kooperativa NBL budou oba finalisté 1. ligy a poslední celek letošní NBL Hradec Králové. Hradec Králové i Jindřichův Hradec mají o nejvyšší soutěž jednoznačně zájem, GBA možnost účinkování v ní zvažuje. V prvním finálovém utkání na domácí půdě využila absence Tomance v týmu soupeře a nevykolejila ji ani záplava protivníků z letošního pelotonu NBL (Šoula, Stegbauer, Farský, Jokl) či last minute posila Lions Hubálek. Drtivou většinu utkání vedla do 10 bodů a s bezpečným náskokem se přiřítila i do koncovky. Vedli ji Killeya-Jones (21+13 doskoků, TH 14/11), Pekárek (19+11 doskoků), Konontšuk (16) a Sisoho (15), za hosty se činili Hubálek (17), Farský, Lipkins (po 15) a Zuzák (13). GBA byla lepší z trojek (8-5) a přežila i děsivých 24 ztrát. V odvětě Lions chyběl pod košem Zuzák a zřejmě indisponovaný Tomanec zvládl jen 9 minut, přesto se tým už po 16 minutách dostal ke zdánlivě klíčovému vedení 42-21. Jenže GBA pak zahájila velký kontr, po 30 minutách už vedla 63-65 a domácí už pak zvládli vyhrát jen o 4, když Stegbauer v posledním útoku minul trojku na případné prodloužení. Lions táhli Lipkins (18+13 doskoků, 11 asistencí a 5 zisků), Farský (13), Novák, Hubálek (po 12) a Šoula (11), soupeře tlačili Sisoho (19), Pekárek (14+13 doskoků), Konontšuk (11) a Jaakson (10). Lions nespasila obří převaha zpod koše (54-28), ani o 23 větší počet střel, neboť při poměru útočných doskoků 26-13 skončily body z druhých šancí jen 18-14.