Až povstal Tony

15.09.2015 - red
počet přečtení: 894
vytvořeno 16.09.2015, upraveno 16.09.2015

Lotyšům se ve druhém čtvrtfinále ME před více než 22 tisíci diváků dařilo většinu první půle držet domácí Francii pod sebou, když díky svému pohybu a clonám v útoku až nečekaně snadno pronikali k zakončení pod koš a i s pouhými dvěma trojkami uhráli vyrovnaný poločas. V obraně jim dlouho sloužila jejich "zónová osobka" a Francie s jedinou trojkou v první půli a dlouho i bez jakéhokoli příspěvku Tonyho Parkera strádala, když kazila i brejky a jedinou zbraní zůstávala nekompromisní hra pod koš. Lídr týmu ale povstal v závěru půle, kdy za minutu a půl 9 body v řadě otočil momentum utkání na stranu svého týmu (Parker celkem zaznamenal 18 bodů). Po změně stran už zagresivněná defenziva s přebíráním clon nepouštěla Lotyše pod koš, soupeř proměnil ve třetí čtvrtině jen 2 z 18 pokusů z pole, když do půle střílel proti No.1 obraně turnaje famózně (28/17), a zápas se stal jednoznačnou záležitostí. Obhájce trofeje zvítězil 84-70. Prosadil se dvojkami (27 ku 22) a především šestkami (24/20 ku 14/8) a ve svém třetím semifinále ME v řadě se utká - stejně jako před dvěma lety (v roce 2011 se vzájemný souboj odehrál až ve finále) - se Španěly. Lotyši budou mít pokus číslo 2 na dobytí kvalifikace o OH proti Řekům.