Ani šestý rok

19.08.2018 - red
počet přečtení: 118
vytvořeno 19.08.2018, upraveno 19.08.2018

Lvím kadetům nevyšel ani šestý pokus v řadě o návrat do divize A a všechny tři mládežnické kategorie mezi muži si tak po letošku prodlouží čekání na návrat minimálně o jeden rok. V duelu o třetí a poslední postupové místo na B-divizním ME U16 v Sarajevu český tým jednoznačně ztracenou třetí čtvrtinou (14-30) proti Makedonii přišel i o celý zápas, který prohrál jasně 66-84 (Hřebík 22, Staniszewski 11, Hanzlík 10+17 doskoků). Přežil sice díky 14 makedonským minelám soupeřovu kanonádu z trestné čáry (31/17, Češi 18/12) a byl zpět o jedinou trojku (8-9), ale vedle horší obrany mu zlomila vaz i nízká dvojková úspěšnost (35), poměr ztrát (12-20), zisků (0-11), útočných doskoků (11-17) a bodů zpod koše (22-40). Výběr Jana Slowiaka na ME táhnuli křídelníci Hanzlík (16,5 bodu, 10,9 doskoku, 2,4 zisku, 1,9 bloku za 31 minut, 2,8 trojky na utkání, člen All-Star), Hřebík (12,3 bodu), Staniszewski (11,5 bodu, 2,4 trojky na utkání), rozehrávač Šurý (8,9 bodu a 3,4 asistence) a pivot Kocáb (8,6 bodu a 8,6 doskoku). Tým měl třetí útok turnaje s 83,4 bodu (za Bosnou a Ruskem), čtvrté trojky s 30,4, procenta, sdílené druhé doskoky s 51,3 a až čtrnáctý byl v počtu ztrát se 17,3. Do divize A vedle Makedonců zamířili i vítězové turnaje z Ruska a poražení finalisté z Bosny.