"All-in" na Welsche!

17.07.2019 - red
počet přečtení: 321
vytvořeno 17.07.2019, upraveno 17.07.2019

Od závěru 3. čtvrtiny to byl prakticky jeho samostatný zápas proti celému Bulharsku, které se lvům U20 na B-divizním ME dařilo stejně jako Finy výrazněji přetlačovat až zlepšením krytí podkošového prostoru a obranou od míče ve 2. půli. Jenže když za vedení o 11 na startu 4. čtvrtiny trestuhodně nepřetavili získaný nesportovní faul do brejku pádícího Slavíka ani v jeden bod, pracně dobytý náskok se začal bortit, tým ustoupil od skvěle fungující hry zády podkošových hráčů na čele s místy nebranitelným Štaflem a plně se svěřil do rukou rozehrávače Marka Welsche. Ten hrál velkou většinu útoků sám proti svému obránci bez clon a zakončoval na všechny způsoby – z nájezdů, trojkami i odskoky ve vymezeném území. K tomu sbíral i celou řadu faulů. Často byl úspěšný, leckdy ne, ale zřejmě měl plnou důvěru kouče Sokolovského, neboť za 36 minut hry ztratil jediný míč a většinou se nepouštěl do předem ztracených misí. Proti jeho 32 bodům (+9 doskoků, 5 asistencí a 3 zisky), z nichž 19 stihl za posledních 18 minut hry, ale hlavní soupeři o klíčové prvenství ve skupině postavili 208 vysokou mašinu Černokojeva (33+12 doskoků), který jako maják v obraně i útoku dotlačil Bulhary k prodloužení. To zařídil až příliš otevřenou trojkou 20 sekund do konce 4. čtrvtiny Mladenov. A protože Welsch dvojku na výhru nedal, šlo se dál. Už po 37 minutách ovšem Češi přišli útočným faulem o vyfaulovaného a ztěžka se prosazujícího Krejčího a koncovku 4. části, stejně jako většinu akcí v nastavení si tak vzal na sebe Welsch. Lvi v prodloužení stále mírně vedli, ale 8 sekund do konce opět dali za vedení o 3 Bulharům trojku, již však soupeř neproměnil, a nadále neporažení Češi (93-89) mohli slavit vítězství ve skupině. Vedle všeplatného Welsche zařídil 17 bodů Štafl, 13 se 7 doskoky Kovář a 12 se 7 doskoky Krejčí. Češi nakonec méně ztráceli (14-18, Bulhaři přitom do půle jedinou ztrátu), ale minuli 12 šestek, dali jen 6 trojek, z brejků zaostali 10-21 a z druhých šancí 5-18.