15 bodů v marnosti

02.03.2019 - red
počet přečtení: 250
vytvořeno 02.03.2019, upraveno 02.03.2019

Jen si za stavu 91-86 pro domácí Boston šel 8:25 do konce na chvíli odpočinout, po 15,5 minutách odehraných ve druhé půli v kuse, zápas se jeho Wizards nenávratně ztratil z dohledu. Při aktuální nedůvěře ve druhého rozehrávače Randla dirigentskou taktovku převzal guard Beal, tým se v útoku zcela rozpadl a Beal soupeři dvěma ztrátami nabil na rozhodný únik 97-88 (6:50 do konce). Čech se pak musel vrátit do hry, ale porážku 107-96 i přes svou zvýšenou aktivitu už neodvrátil. Wizards tak 20 zápasů do konce opět ztrácejí 4 výhry na osmou Charlotte. V zápase nekoncentrovaností zaspali úvod, propadli se až na -15, aby je velké – Bealem tažené - úsilí stálo se prokutat k obratu, a to při zlaxnění Keltů i silou v brejcích a zlepšenou obranou kolem koše. Defenziva ale i tak stále nechávala domácím otevřené pozice z trojek a jen spoléhala, že Boston bude míjet. A když hosté jen výběrově chodili na útočný doskok a spousty střel odbavovali z jumpů, neměli se kudy přes strukturovaněji hrající Celtics dostat. V klíčové 4. čtvrtině (25-15) ztratili 7 míčů z celkových 18 a nepomohla jim ani celková převaha z brejků (16-26, po změně stran už ale jen 5). Při páté porážce za 6 zápasů je střelecky vedli Beal (29+11 doskoků), Green (15), Satoranský (15+5 doskoků, 5 asistencí na 2 ztráty, 1 zisk za 37 minut, z pole 12/6, -13) a obranu ani nepředstírající Jabari Parker (12). U domácích čněli Horford (18), Marcus Morris (17), Smart (16) a Irving (13+12 asistencí). Druhý nejvytíženější hráč týmu Satoranský, který si v řadě úseků užil i bránění „úhoře“ Irvinga, jejž se mu většinou dařilo slušně vykrývat, ve svém prvním úseku (do stavu 19-6) za 7,5 minuty stihl jen jednu dvojku, aby se vrátil na závěrečných 8 minut 1. půle (od 35-25), trefil tu trojku, nabil na trojku Beala a dunk Arizy a pomohl k obratu na 44-45. Ve 3. čtvrtině asistoval na dvojku Portise, který jej předtím zcela ignoroval volného pod košem, uspěl po hře zády do Irvinga, vyzval k dunku Beala, trefil další trojku a před vystřídáním ve 4. části ještě přidal koš z odvážného nájezdu s faulem. A ve svém posledním úseku přihodil zakončení hned z výhozu z autu, které ani nestihla režie zápasu, i asistenci Greenovi na trojku.