11 asistencí v Chicagu!

11.02.2019 - red
počet přečtení: 314
vytvořeno 12.02.2019, upraveno 12.02.2019

Wizards zvládli i první vzájemný duel s Chicagem po nedávné směně právě s Bulls, když v aréně protivníka zvítězili 125-134. Při 55 trefách z pole rozeslali 38 asistencí, o což se nejvíc – vyrovnáním osobního maxima – postaral Tomáš Satoranský, který 11 pasů (páté dvojciferné asistence za posledních 16 zápasů) za 29 minut obalil i 7 body (z pole 8/3, +7) a 7 doskoky, přičemž jen dvakrát o míč přišel. V únoru píše průměry 10,6 bodu, 7,8 asistence a 6,2 doskoku při 60procentních trojkách. Střelecké pole týmu vedli Beal (31), Parker (20+6 asistencí), Randle (kariérní max 20, trojky 5/4), Ariza (19), Johnson (14), Bryant (13) a Portis (10+12 doskoků). Za domácí kontrovali LaVine (26), Markkanen (třetí double double v řadě za 20+11 doskoků), Lopez (18), Selden (17) a ex-washingtonský Porter coby člen základu Bulls (17). Wizards vyhráli poločas (během něj odstoupil s menším zraněním Green) 61-76, a i když domácí se ve 2. půli z -17 dostali na 102-108, Parker s Randlem rozdmýchali rozhodnou šňůru 2-12. Hosté zaostali v šestkách (21-12), zpod koše (78-70) a na útočném doskoku (14-6), ale dali víc trojek (6-12), celkově přesněji stříleli a dominovali produkcí lavičky (38-64). Satoranský začal asistencí Bryantovi, skóroval zpod koše, asistoval Bealovi a po 8 minutách střídal za 20-22. Za dvě minuty už se musel vrátit za Beala, asistoval na 2 dunky a jump Parkera, na 2 podkošové trefy Beala a střídal 3:30 do půle za vedení 50-60. Začal i 3. čtvrtinu (za 76-61), nabil na dunk i jump Bryantovi, přidal dopich, asistenci Bealovi i Portisovi a odpočívat šel 14 minut do konce za 89-100, aby se vrátil ještě na 100 sekund v závěru s jednou trefou s faulem.